Megrázza a Fed a piacokat?
A FOMC-re 2023.06.14-én, szerdán, 21 órakor GMT+2 kerül sor. • Hozzáadás a naptárhoz
Kereskedjen az FxPro-valJerome Powell az igazgatótanács jelenlegi elnöke, és az ö megjegyzései jelentős piaci mozgásokat okozhatnak, különösen az USD alapú párok és eszközök esetében. A találkozó sorána tagok megosztják véleményüket a gazdaságról, és megvitatják a jelenlegi piaci helyzetnek megfelelő legjobb monetáris politikát.
A „szövetségi alap kamatlábát” az FOMC intézkedései határozzák meg, és ez az a kamatláb, amellyel a letétkezelők egyik napról a másikra hitelt adnak a Fed-nek, ami befolyásolja a kamatokat és a devizaárfolyamokat, többek között a gazdaság egészét.
A kamatlábak és azok változásai fontosak a devizapiac számára, mivel váratlan változások a megjegyzések hangjában, nem hogy a tényleges mozgásokat említsük, jelentős volatilitást okozhatnak minden piacon
Általában a Fed igyekszik nem előidézni az piaci árfolyam ingadozásának megugrását, és kiegyensúlyozott kommentárral közli közleményeit.

Ha az indikátor értéke a naptárban jobbnak bizonyul, mint az előrejelzés, a befektetők újabb ügyleteket kezdenek nyitni nemzeti valuta vásárlására.
Ha az adatok rosszabbak a vártnál, akkor általában eladnak.< br>
Minél nagyobb a különbség az előrejelzés és a tényleges érték között, annál jobban reagál a piac. Másrészt, ha a mutató értéke megfelel az előrejelzésnek, a piaci reakció valószínűleg kevésbé lesz jelentős.
Például, ha a szövetségi alap kamatlábát korábban 0,25%-ra várták, de aztán váratlanul 0,50%-ra emelték, a dollár értéke valószínűleg az amerikai kamatláb mellett növekedne, vonzóbbá válik a befektetők számára más devizaköltségek és eszközök tekintetében.
Fontos azonban észben tartani, hogy a hírekkel való kereskedés jelentős veszteségkockázattal jár.
Néha a devizapiac nem úgy reagál a hírekre amint a legtöbb kereskedő elvár. Példa erre, ha nőne a munkanélküliségi ráta, de ezzel párhuzamosan az amerikai magánszektorban (NFP) is nőne az új munkahelyek száma.